Programlar

Bizi Arayın: +905056201226

ÇeTeLe - Ön Muhasebe Uygulaması

Sürüm: 2.6

İndirilme Sayısı: 1638

Boyut: 61 MB

Son Güncelleme: 19 Aralık 2020

Fiyat:

250 TL

Alternatif indirme linkleri:

32 Bit

64 Bit

ÇeTeLe Ön Muhasebe Uygulaması müşterilerine perakende satış ya da hizmet sunan her türlü işletmenin cari işlemlerini ve stok takibini en basit şekilde gerçekleştirebilmesi amacıyla üretilmiştir. Programın tüm mimarisi basitlik üzerine inşa edilmiştir. Kayıt girişi sırasında kendinden açılır listeler ve otomatik tamamlama fonksiyonları ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Müşteri, stok, cari işlemler (satış, alış, geri iade, ödeme, tahsilat) ve ajanda modülleri ile tüm cari hareketlerinizi tek bir pencerede görebilirsiniz. Gelişmiş sorgulama ve raporlama özelliği ile işletmenizin finansal analizini kolayca görebilirsiniz. Bunların dışında ajanda modülü ile hatırlatmalar girebilir ve yapmanız gereken ödeme ve tahsilatlarınızı takip edebilirsiniz.

 

Bu Sürümde Eklenen Özellikler:

  • Uyumsoft apileri kullanılarak programa e-fatura desteği eklenmiştir.  
  • Önceki sürümdeki hatalar giderilmiştir.  
Kolay Kullanım

Yazılıma ÇeTeLe ismini vermemizin önemli bir sebebi var. Program ile muhasebe kayıtlarınızı tıpkı bir çetele tutar gibi takip edebilirsiniz. Sezgisel yapısı sayesinde verilerinizi girmek çok kolay bir hale gelmektedir. Kendinden açılır arama listeleri sayesinde eklemek istediğiniz ürüne ya da kişiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm cari işlemler tek tabloda birleştirildiği için pencereler ya da sekmeler arasında kaybolmayacaksınız. 

Bütünsel Yapı

Program perakende satış ya da hizmet sunan tüm işletmelerin ön muhasebe kayıtlarını tutabilmesi amacıyla üretilmiştir. Alış, satış, geri iade, ödeme ve tahsilat işlemlerinin kaydını tek bir pencerede gerçekleştirebilir ve bu kayıtlar arasından çeşitli kriterlere göre sorgulama yapabilirsiniz. Böylece belirli bir kişinin bakiyesini, hesap hareketlerini ya da belirli tarih aralığında yaptığınız satışları sorgulayabilirsiniz. Program bünyesinde gelişmiş raporlama özelliklerini de barındırır. Belirli bir tarih aralığında gerçekleştirdiğiniz tüm cari işlemlerin dökümünü, elde ettiğiniz kazancı, kdv farkını vb. görebilirsiniz. 

Gelişmiş Fatura ve Barkodlu Ürün Etiketi Yazdırma Özelliği

ÇeTeLe ile faturanızın kendi resmi üzerinde sürükle bırak yöntemini kullanarak rahat bir şekilde yazdırma ayarını yapabilirsiniz. Bu şekilde milimetrik ayar yapabilir ve hiç bir kayma olmadan faturalarınızı yazıcıdan yazdırabilirsiniz. Program her türlü yazıcı ile çalışmaktadır. Windowsun kendi yazdırma apilerini kullandığı için sisteme tanıttığınız herhangi bir yazıcı ile uyumlu çalışacaktır. ÇeTeLe ile tevkifatlı fatura da kesebilirsiniz. ÇeTeLe ile istediğiniz boyutta barkodlu ürün etiketlerinizi tasarlayıp yazdırabilirsiniz. 

Kategorilendirilmiş Stok Kaydı

ÇeTeLe size sınırsız kategori ve alt kategoriler ekleyebileceğiniz bir stok modülü sunar. Böylece ürünlerinizi rahatlıkla bulabilir ve düzenleyebilirsiniz. Stok değerleri satış, alış ve geri iade işlemlerine bağlı olarak otomatik olarak güncellenir. Stok analizi ile en çok satan ürünlerinizi veya belirli kategorideki ürünlerin satıldığı ya da alındığı cari işlemleri listeleyebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimelere göre arama yaparak ürünlerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otomatik açılan arama listesi siz yadıkça çok hızlı bir şekilde güncellenmekte ve en uygun sonuçları üst sıralara getirmektedir. Her türlü yazıcı ile ürünleriniz için barkodlu etiket yazdırabilirsiniz. Stok gruplarına alt özellikler ekleyebilir ve bu özelliklere göre sorgulama yapabilirsiniz. 

Detaylı Sorgulama ve Raporlama

ÇeTeLe ile cari işlemlerinizi kişi, kişi grubu, kullanıcı, işlem türü, ödeme şekli, stok grubu, hesap türü, genel toplam ve tarih aralığı gbi kriterlere göre filtreleme yapabilir ve sorgulama sonucu listelenen kayıtların KDV ve genel toplamlarını görebilirsiniz. Sorgulamaları tek bir kritere göre yapabileceğiniz gibi çoklu kriter seçimine göre de yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunu liste şeklinde yazdırabileceğiniz gibi cari kişilerinize göre hesap özeti, stok analizi ve bilanço olarak da yazdırabilirsiniz. Program üzerinde oluşturacağınız tüm raporları pdf, word ve excel dosyası şeklinde de kaydedebilirsiniz. Kişi gruplarına alt özellikler ekleyebilir bu özelliklere göre sorgulama yaptırabilirsiniz. 

Kişisel Ajanda

ÇeTeLe kullanışlı bir ajanda modülünü de bünyesinde barındırır. Unutmamanız gereken işleri ajandaya girdiğinizde vakti geldiğinde size hatırlatmalarda bulunacaktır. Özellikle vadeli satışlarınızda son ödeme tarihini ajandaya girebilir ve yapmanız gereken tahsilatları unutmazsınız. Bunun yanında önemli ödemeleri de ajandanızda tutabilirsiniz. Program çok kullanıcılı bir yapıya sahip olduğu için her kullanıcının kendine ait bir ajandası olacaktır. 

Kişisel görevlerinizin yanı sıra, gerçekleştirdiğiniz bir cari işlem ile bağlantılı olarak taksit ya da ödeme takibi ile ilgili tekrarlayan görevler ekleyebilir ve bu görevlere farklı periyotlarda otomatik olarak gönderilecek bildirimler ekleyebilirsiniz. Arka planda ilgili cariye otomatik olarak sms ve email gönderimi yapabilirsiniz. 

 

Çoklu Kullanıcı ve Ağ Desteği

ÇeTeLe varsayılan olarak Microsoft SQL Server Local DB ile kurulur ve yerel masaüstünde çalışır. Ancak dilerseniz dilediğiniz başka bir MS SQL server veri tabanını da kullanabilirsiniz. Tek yapamanız gereken sunucu bağlantı ayarlarını girmektir. Program boş veri tabanına gerekli tabloları otomatik olarak oluşturacaktır. Böylece programı dilerseniz yerel ağda dilerseniz internet üzerinde online olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çoklu kullanıcı desteği sayesinde programı kullanacak kişileri belirleyebilir ve kişiye özel izinler belirleyebilirsiniz.   

Depo Modülü

Eğer ürünlerinizi birden çok depoda tutuyorsanız bu modül sayesinde depolardaki stok yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca belirli depolara belirli kullanıcıların atanması ile programın farklı şubelerde kullanılması da mümkün olmaktadır. 

 

Hesaplar Modülü

Bu modül ile ÇeTeLe size farklı hesap tiplerini tanımlama imkanı sunmaktadır. Banka hesabı, kasa, veresiye hesabı, çek-senet hesabı gibi farklı hesaplar ekleyerek işlemlerinizi bu hesaplarla ilişkilendirebilir ve sonrasında takibini sağlayabilirsiniz.  

 

N11 Entegrasyonu

Eğer N11 dükkan hesabınız varsa N11 API bilgilerini kullanarak ÇeTeLe ile ürün ve spariş takibini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. N11 üzerinden aldığınız siparişlerinize kolayca erişip bir kaç tıklama ile hem müşteri bilgilerini hem de ürün bilgilerini kolayca ÇeTeLe'ye aktarabilirsiniz. Ayrıca N11 ve ÇeTeLe arasında ürün senkronizasyonunu da çok kolay bir şekilde yapabilir ve stok takibini gerçekleştirebilirsiniz.   

GittiGidiyor Entegrasyonu

Eğer GittiGidiyor dükkan hesabınız varsa GittiGidiyor API bilgilerini kullanarak ÇeTeLe ile ürün takibini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca GittiGidiyor ve ÇeTeLe arasında ürün senkronizasyonunu çok kolay bir şekilde yapabilir ve stok takibini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Fatura Entegrasyonu

ÇeTeLe size uyumsoft apilerini kullanarak kolayca e-faturalar oluşturmanızı sağlar. Bunun için öncelikle maliyeden dijital mühür almanız ve uyumsoft ile entegratörlük sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ÇeTeLe programına uyumsoft kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.